Цікавий метод боротьби з булінгом від американської вчительки
Тема досить актуальна. Крім того, в умовах пандемії з'єднання явилися нові пункти за якими діти почали ображати одне одного. Всі знають, що булінг це погано. В коридорі є шкільні стенди з застережливими написами. Але є інша сторона. Коли людина вірить у правильність та благодійність своїх дій.
Психологи помітили, що обставини давлять на дорослих. Своєю чергою вразливі діти переймають поведінку. Підвищений рівень тривоги змушує влаштовувати «полювання на відьом». Люди вимагають публічно засудити тих, хто, на їхню думку, недостатньо суворо дотримується заходів.
Це відбувається через нестачу перевіреної інформації або не розуміння. Різні люди одну і ту ж репліку сприймуть по різному. Хтось фанатично слідкуватиме за гігієною. Інші взагалі не вірять в реальність пандемії. Тому ширитися кількості різноманітних чуток. Люди починають пріпускаті ті, чого особисто побоюються, а джерела небезпеки шукають не в собі, а зовні.
Окремо виділяються особи котрі несвідомо надавати собі за мету самоствердження на фоні інших. Виносячи вирок комусь, вони намагаються отримати додаткову похвалу. Через це починають навмисне вишукувати ваді в інших, придумувати неіснуючі.
Правдива інформація, факти з вуст вчителя та шкільні стенди як нагадування дуже важливі в подоланні проблеми. На жаль ми самі не завжди одразу можемо помітити перші ознаки булінгу.
Про метод вчительки Кеті Пітт ми дізналися з твіттера. Педагог придумала його багато років тому після шкільної трагедії «Колумбайн». Так вона розуміє яким дітям недостатньо уваги. Думаємо, що зараз така практика допоможе багатьом вчителям побачити скриту агресію.
В кінці тижня вчитель проводити опитування на аркушах. Їх складають в окрему банку. Вдома вчитель розбирає. У записках учні пишуть:
- Імена трьох дітей з якими вони хотіли б сидіти впродовж наступного тижня.
- Дитину, що виділилась цього тижня.
Аналіз відповідей дає зрозуміти:
- Яку дитину ніхто не вибрав.
- Хто ще не визначився.
- Хто так і не зміг завоювати прихильність інших.
- Хто ще вчора був у центрі уваги, а тепер залишився один.